Andrea

Proč jsi šla na doktorát?

V pokračování na doktorát mě motivovala touha po rozšíření obzoru doposud načerpaných vědomostí v oblasti výživy zvířat a jejich následná aplikace do praxe. Už od bakalářského studia mi byl vzorem pan doktor Šťastník, který mi po celou dobu studia předává své cenné vědomosti a motivuje mě k osobnímu rozvoji. Postupně jsem svou oblast zájmu přesunula ze skotu a studia bachorové tekutiny k drůbeži.

Co aktuálně děláš?

Aktuálně se zabývám hlavně drůbeží - konkrétně  retenci vápníku u kuřat a nosnic. Zkoumám kolik vápníku z přijatého krmiva nosnice využije, vloží do skořápky a kolik ho vyloučí bez využití trusem. V dnešních chovech jsou zvířata krmeny v hejnech a ne individuálně, navíc zvířata do snášky nastupují v různý čas, díky čemuž žerou  vápníku někdy moc a někdy málo, což je neefektivní jak pro farmáře ale i pro zvířata. Dále zkoumám, jak se dostatek vápníku projevuje v průběhu věku na kostech drůbeže a jak reaguje jejich tělo na dostatek nebo naopak nedostatek vápníku. Tento výzkum lze potom využít v úpravách receptur krmiv.

Co ti dalo nejvíce z doktorátu?

Co mi dalo nejvíc z celého doktorátu, byla měsíční stáž v Zambii a i další stáže, jako například na výzkumném ústavu. Obohatila mě také reálná práce se zvířaty, možnost výživářských výzkumů a spolupráce s výživářskými firmami, kde své poznatky mohu uplatnit v praxi. Díky doktorátu jsem se také mohla účastnit různých zajímavých konferencí po celé republice.

 

      

 

 

logo