Daria

Proč jsi šla na doktorát?

Doktorát mi umožnil nejen protáhnout si studentská léta, ale nabídl mi možnosti seberozvoje, objevování a poznávání zajímavých věcí a lidí, takže rozhodně nelituji, že jsem se přihlásila.

Jaké máš téma disertační práce?

Moje téma disertační práce je Význam zinkových nanočástic ve výživě nepřežvýkavých zvířat. Snažíme se využít antimikrobiálních vlastností zinku a propojit je se světem nanotechnologií. Toto téma mě zaujalo hlavně díky jeho praktickému využití, v budoucnu se totiž plánuje omezit používání klasických forem zinku. Má práce může pomoci zejména chovatelům, kteří se věnují intenzivnímu chovu prasat. 

Co se ti na doktorátu líbí, co ti dal?

Doktorát není žádný monotónně strávený čas, při svém výzkumu spolupracuji se skvělými kolegy a díky tomu nabírám i mezioborové zkušenosti z oblasti výživy zvířat, mikrobiologie, učitelství a mnoha dalších. Byla jsem zapojená do zahraničních projektů, což mi umožnilo splnění dětského snu - navštívit Afriku. Člověk se nikdy nenudí, jeden den je v terénu, druhý v  laboratoři nebo v učebně a předává své zkušenosti dále studentům.

 

       

 

 

logo